KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10717435

nr 1071 7435

Gideon Börje

(1891-1965), Sverige

Akvarell, Gideon Börje (1891-1965), landskap, signerad, 23x30

Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.

Utrop:

400 kr

Såld:

100 kr

måndag 28 november 2016
kl 18:36:06

25/11 12:04:37 1      Vinnande bud

Gideon Börje

Läs mer om Gideon Börje